Разорен земјотрес од 7,3 степени синоќа во Перу

 

Силен земјотрес од 7,3 степени според Рихтер синоќа го потресе Перу.

Епицентарот бил недалеку од јужната обала.

Нема податоци за штети, повредени или загинати.

Се очекуваат детали.

 

 

 

 

14.01.2018 - 10:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа