Разорен земјотрес од 6.4 степени според Рихтер

 

 

Силен земјотрес со интензитет од 6,4 степени, според Рихтеровата скала, го погоди денеска индонезискиот остров Суматра, соопшти Американскиот геолошки завод. 

Земјотресот се случил на длабочина од 35 километри, а неговиот епицентар бил на 723 километри западно од Бенгкулу. 

Засега нема информации за жртви или материјални штети.

Индонезиските власти не доадоа предупредување за цунами. 

 

 

 

13.08.2017 - 10:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа