Разбојник украл 55.000 евра од туристичка агенција во Тетово

 

СВР Тетово поднесе кривична пријава против 47-годишниот И.М. од село Норча, Прешево, Р.Србија и уште две непознати лица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“.

На 07.01.2020 пријавениот, заедно со уште две непознати лица, влегле во туристичка агенција во Тетово, а едното од нив со закана со пиштол од вработениот А.З.(29) од Тетово одзело чанта со пари во вредност од околу 55.000 евра и примероци од продадени автобуски карти. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.04.2020 - 16:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега