Раул Гонзалез заминува од Вардар и се сели во ПСЖ

 

Раул Гонзалез заминува од клупата на европскиот првак Вардар на крајот на сезонава, јавува Македонски спорт. Шпанецот, кој како млад и надежен тренер дојде во редовите на македонскиот првак а како освојувач на Лигата на шампионите ќе седне на клупата на еден од најбогатите клубови во светот францускиот шампион, Пари Сен Жермен.

Гонзалез веќе го потпишал договорот, а Французите во текот на денешниот ден треба да го промовираат новиот предводник на „светците“, кој ќе го превмезе местото на Звонимир (Нока) Сердарушиќ.

Вардаровиот стратег веќе го потпишал договорот, а во текот на денешниот ден треба да биде промовиран како нов предводник на „светците“

 

 

 

02.11.2017 - 13:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа