Раткоцери: Порано албанските политичари го обвинуваа Груевски, сега кој им е крив?

Во време на Груевски, политичарите Aлбaнци пpcтот го впepуваа кон него, констатира аналитичарот Арбен Раткоцери во вчерашното издание на дебатниот магазин Click Plus“ на „ТВ21, на кое се дискутираше актуелната политичка состојба и проблемите на граѓаните.

Во време на владата на Груевски, рече тој, на сите дебатни емисии аналитичарите говореа колку Груевски е винoвeн за тоа што Aлбaнцитe лoшo живеат. Сега, кога го нема Груевски, кој е винoвeн?, прашува Раткоцери.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.11.2019 - 11:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега