Расте бројот на загинати во Турција - Се бараат преживеани под урнатините

Најмалку 21 лице го загуби животот, а преку 1.000 се повредени во разорниот земјотрес со јачина од 6,8 степени по Рихтеровата скала што ноќеска го погоди источниот дел на Турција. 

Потресот силно се почувствувал до Тел Авив.

Екипите бараат преживеани под неколкуте урнати згради.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.01.2020 - 12:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега