Рама ги чека Русите што бегаат од војната - биле добредојдени во Албанија

Премиерот на Албанија, Еди Рама кажа дека руските граѓани кои бегаат од мобилизација се добредојдени во Албанија.

„Русите кои ја напуштаат земјата затоа што не сакаат да се бора, добре дојдовте во нашата земја“, изјави Рама.

Во своето обраќање во ОН, го искажа овој став, додавајќи дека „во некои делови на окупираната територија на Украина под закана со оружје се одржува референдум за фарса“.

29.09.2022 - 11:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега