Рама до Мишел: Поздрав од источна Македонија (ВИДЕО)

 

На Самитот ЕУ-Западен Балкан кој се одржува во Брисел домаќини беа Шарл Мишел, претседателот на Европскиот совет, Емануел Макрон, првиот човек на Францвија и Урсула фон дер Лајен, претседателка на Европската комисија, а присутни на Самитот беа и лидерите од регионот.

 

Премиерот на Албанија, Еди Рама повторно е во центар на внимание поради неговите зборови кон Мишел.

 

„Поздрав од Источна Македонија“, му кажа Рама на Мишел, по што сите се изнасмеаа пред фотографирањето.

Видеото може да се погледне ТУКА.

 

23.06.2022 - 15:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега