Раката на Трамп мистерија: Поради овој детаљ, претседателот повторно мета на критики (видео)

Здравјето на Доналд  Трамп кој во 2017 година во јануари стана претседател , и ја превзема должноста на 70 години, стана од особена важност за медиумите.

Дебатата за неговото здравје се распламти откако се појавија фотографии од раката на Трам со фластер на неа.

Трамп се појави со фластер на раката на границата со Мексико, а потоа повторно во Вашингтон, но во текот на денот тој исчезна. 

Сепак многумина побразаа да кажат дека тоа е доказ за нарушеното здравје на претседателот, па дури и искажувале сочуство со претседателот, додека другио се шегуваа на негова сметка, велејќи дека брзата храна почнала да го зема својот данок..

После ваквите коментари се огласи и Белата куќа и соопштила дека Трамп ја повредил раката додека си играл со својот син Барон, но многу медиуми одбија да веруваат во тоа.

Дебатата за здравјетео на Трамп започна пред една година, откако неговиот доктор соопшти дека тој е во добра состојба и способен да ја извршува својата должност до крајот на мандатот.

Негобата здравствена состојба беше дебатирана и пред да стане преседател, некои од американските медиуми велеа дека Трамп не е физички и ментално способен за да биде претседател.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.01.2019 - 14:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега