Рахиќ: Телефон во затворот Шутка се набавува за 200 евра

Телефон во затворот Шутка нелегално се набавува за 200 евра. Ова го вели директорот на истражниот затвор „Скопје“ во Шутка, Есад Рахиќ, во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

- „Има, како и секаде, една одредена мала група корумпирани луѓе коишто работат тука и коишто успеваат да „бутнат“ по некој телефон. Ние вршиме редовни контроли, одземаме дел од тие телефони и ги санкционираме виновниците“, вел итој.

Додава дека телефон може да се купи за 200 евра.

За потсетување, во Шутка се и специјалната обвинителка Катица Јанева, Боки13 и Зоки Кичеец за рекет, за изнуда на пари.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.08.2019 - 12:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега