Радувајте се на сонцето додека го има: Од утре пресврт со времето

 

Продолжува периодот на стабилно и топло време со сонце и пораст на дневните температури.

Времето денеска  ќе биде сончево со температура во интервалот од 21 до 28 степени, во понеделник од 23 до 30 степени. 

Во вторник ќе има извесно зголемување на облачноста со услови за краткотраен локален дожд. Температурата ќе се движи од 22 до 28 степени. 

Во среда и четврток температурите од 23 до 28 степени, односно од 25 до 30 степени Целзиусови.

 

 

 

22.04.2018 - 13:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега