Радулов: Барам да не ме одвојувате од семејството

Оливер Радулов, обвинет за настаните на 27. април во 2017 година во Собрание доби казна затвор од 10 години. По барањето на обвинителството за мерка притвор за сите обвинети до правосилност на одлуката поради можност од бегство. Радулов кажа дека нема намера да бега од земјава.

 - Како фамилијарен човек семејството ми е секогаш на прво место. Барам да не ме одвојувате од семејството - кажа Радулов.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.03.2019 - 14:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега