Радијаторот ќе светне дома – исчистете ги и тешко достапните места со ова

Најголемиот проблем со радијаторите на домаќинките е тоа што тешко се чисти.

За да блесне без скапи срества, земете крпа и натопете ја со лимонов сок, па убаво пребришете го радијаторот.

Верувајте ќе блеска.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.02.2019 - 19:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега