Работник тешко повреден во Македонија - веднаш интервенирала и полицијата

Во 12,00 часот во Полициска станица Кичево од страна на доктор од Медицински центар Кичево, било пријавено дека кај нив со повреди бил донесен 38-годишниот Ш.Х. од
Албанија.

Истиот, според пријавеното, повредите ги здобил во село Колари при копање на канал.

Од звршените проверки констатирано е дека Ш.Х. во Македонија нема пријавено престој.

Од страна на ОЈО дадени се насоки кон истиот да се преземат мерки од Законот за странци.

 

 

 

06.10.2018 - 10:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега