Работник со повреди на главата итно пренесен на скопските клиники

Синоќа во 20.00 часот во СВР Куманово, лекар од Ургентен центар Куманово пријавил дека кај нив бил донесен повреден 57- годишниот С.Ј од село Биљановце, кумановско.

Од полиција наведуваат дека при симнување од дрвена скала од објект во изградба во село Клечовце тој паднал и се здобил со повреди на главата.

Поради сериозноста на повредата С.Ј. истиот бил пренесен во Ургентен центар при комплексот клини „Мајка Тереза“ во Скопје.

Увид на место извршила екипа од СВР Куманово.

 

 

 

27.05.2018 - 11:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега