Работник повреден во Скопје- маж донесен во болница со повреди

 

Вчера во 11.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски’’ со повреди бил донесен А.Д.(57) од село Јурумлери, скопско.

Според пријавеното, тој се повредил при работа на објект во изградба на булевар „Јане Сандански’’.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.10.2019 - 16:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега