Работник повреден во фабрика за акомулатори во Пробиштип

Вчера во 23.00 часот во Полициската станица Пробиштип било пријавено дека во Здравствениот дом Пробиштип со повреди бил донесен 27- годишниот С.М од Пробиштип.

Според пријавата, тој се повредил при извршување на работни задачи во Фабриката за акумулатори во Пробиштип.

По укажаната помош во Пробиштип, С.М. бил пренесен во Клиничката болница во Штип.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.   

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.01.2019 - 15:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега