Путин привлече најголемо внимание на Г20 Самитот: Сите пијат од чаши, рускиот претседател од термос (ВИДЕО)

На самитот на Г20 во Јапонија најголем интерес предизвика однесувањето на рускиот претседател Владимир Путин. Домаќинот, јапонскиот премиер Шинзо Аве ги послужи гостите со пијалоци и сите пиеја од исти чаши. Некој вино, некој пиво, Трамп диетална кока-кола. Но, она што остана забележено е белиот термос од кој пиеше Путин.

Неговото обезбедување ништо не остава на случајноста и од страв да не му потурат нешто сомнително смее да пие само од специјален термос.

Ако се прашувате што има во него, тоа е омилениот пијалок на Путин-руски чај.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.07.2019 - 15:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега