Путин предупредува: Теорирстите бараат нови засолништа на Балканот

После поразот во Сирија, терористите почнале да да бараат нови места за напад на Балканот и југоисточна Азија, изјавил рускиот претседател Владимир Путин на седницата на Советот на шефови на Заедницата на независни држави.

Соочни со поразот во Сирија, екстремистите сега се префрлил во други региони каде се обидуват да формираат места каде што ќ се засолнат, а меѓу нив е и Балканот, југоисточна Азија, рече Путин.

Според нго, борбата против терористичките закани е приоритет за змемјите членки на ЗНД.

„Клучна работа  да вложиме заеднички напори во борба против тероризмот“, рекол рускиот претседател.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.10.2019 - 21:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега