„Путин, оди си дома„- плакати излепени насекаде по градот (фото)

Во неколку градови во Војводина се излепени плакати на кои на англиски пишува „Путин оди си дома“, а на нив е потпишана организација на млади од Војводина.

Плакати се појавија и во Нови Сад, Зрењанин, Кикинди, Бачкки Петровац и уште неколку други.

Организацијата Млада Војводина кон крајот на ноември залепиле плакати на плоштадот во Нови Сад на кои пишувало „Плоштад на република Војводина“

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.01.2019 - 10:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега