Путин: На сите во светот, па и на Американците им е јасно дека постои проблем во нивниот изборен систем

Рускиот претседател Владимир Путин смета дека постојат одредени проблеми во американскиот изборен систем, но на Вашингтон останува да го смени стариот систем.

Рускиот претседател рече дека тоа е апсолутно очигледно, јасно за сите во светот, а се чини и на Американците, дека има некои проблеми во американскиот изборен систем, посочи тој за ТВ програмата „Москва. Кремљ. Путин“ на каналот „Русија-1“. е ТАСС.

„Од нас не зависи дали треба нешто да променат или не“, истакна Путин.

Тој додаде дека станува збор за американскиот народ, нивните претставници во парламентот и претседателот и дека е во ред ако се задоволни.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.11.2020 - 13:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега