Путин мислеше дека некој се шегува со него: Воениот оркестар ја свиреше руската химна, но никој не ја препозна (ВИДЕО)

Претседателот на Русија, Владимир Путине свечено дочекан во Ријад во државна посета на Саудијска Арабија, а кралот на Путин му подари сокол.

Меѓутоа на социјалните мрежи е поставена снимка од воениот оркестар на Саудијска Арабија како ја свири руската химна.

Имено на една од снимките е објавено како треба да звучи химната а на другата е пуштена како ја отсвири воениот оркестар.

Веќе после првите тонови е јасно дека едната на другата воопшто не потсетуваат.

Сепак помеѓу брјните коментари пушуваше дека овој потег е за почит, барем се обиделе.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.10.2019 - 21:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега