Путин испраќа војска во Косово и Босна

Она што на сите им е познато е дека Русија од минатата година се подготвува да испрати на терен тимови кои ќе ја проценуваат безбедноста и ризикот на членови на идна експедиција.

Русија планира да отпочне и европски воени операции со цел за сузбивање на исламисти кои се повеќе ги има на Балканот.

Русија испрати свои специјални единици во Косово, но и во Босна, за да регистрира евентуални терористи, а се чини и дека разговорот помеѓу Путин и Вуќиќ се водел во тој правец, наведуваат српските медиуми.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.04.2019 - 11:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега