Путин има три ќерки, а најмалата е најубава (ФОТО)

Претседателот Путин своето семејство го држи подалеку од очите на јавноста, па иако долго време е на „чело“ на Русија, никој не знае точно колку деца има.

Познато е дека Путин од првиот брак со Људмила, со која бил 30 години, има две ќерки Марија и Катерина.

Марина еродена 1985 година, а Катерина една госина подоцна.

Људмила во една прилика изјавила дека Паутин ги разгалил ќерќите, па дека таа морала да биде строг родител.

Марија(33) денес живее во Москва со сопругот а наводно има и дете.

Катерина (31) е актобтка, а во 2013 гоина се омажи за Мијардерот Шмалов, но се разведоа оваа година.

Во јавноста се појавија приказни дека Путин има и трета ќерка, која ја добил со гимнастичарката Алина,,но тоа не е службено потврдено исто како и нивната врска.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.10.2019 - 23:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега