„Пуштете ме да умрам„- девојче во очај ја молеше мајка си а потоа се случи чудо (ВИДЕО)

 

Имала само 16 години, била убава и полна со надеж...Но еден излет животот и го претвори во пекол. Џесика Стивенс правела планови за иднината. Еден ден и променил се она за што сонувала. Вервувале или не, мал крлеж и ја гризнал ногата. Кожата и се зацрвенила и состојбата и станувала се полоша.

Лекарите по бројните испитувања утврдиле дека има ретко заболување ЦРСП. Поради каснувањето од крлежот, нејзините нерви му испраќаат на мозокот чувство на болка.

И самата светлина, шепот или ветар кај неа предизвикуваат страшна болка. Не јадела, ниту пиела и не станувала од креветот,а некои предлагале да и се ампутираат рацете и нозете. Несреќната девојка повеќе пати молела да ја исклучат од апаратите, но мајката не сакала да ја слушне. И тогаш се случи чудо.

Послушајте ја приказната од оваа храбра девојка.

 
 
 

 

 

19.06.2017 - 10:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа