Пукотници во Калифорнија: Тројца застрелани

 

Три лица се убиени во престрелка која денеска се случила во руралната област на северот од Калифорнија, САД. Во инцидентот е убиен и напаѓачот, пренесува АП.
Се уште нема детални информации, но првично, во инцидентот се повредени деца во училиште.

 

 

 

14.11.2017 - 20:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа