Пукотници во близина на пристаништето во Ница

 

Непознато лице денеска отвори оган врз минувачите во близина на пристаништето во францускиот град Ница, јавува весникот „Нис Матин“.

Весникот јавува дека полицијата го опколила местото на нападот.

Засега нема информации за евентуални жртви.

 

 

 

14.11.2017 - 14:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа