Пукање за време на одржување на јавен собир на политичка партија на плоштадот Скендербег

 

МВР информираше дека вчера во вечерните часови во СВР Скопје било пријавено дека се слушало пукање од огнено оружје.

Од страна на полициски службеници било евидентирано дека во периодот од 21.15 до 23.00 часот, за време на одржување на јавен собир на политичка партија на плоштадот Скендербег, од неколку правци се слушнале повеќе рафали од огнено оружје. Се работи на расчистување на случајот. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.07.2020 - 16:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега