Пукање во средно училиште во Ново Мексико

 

Во средното училиште во „Азтек“ во државата Ново Мексико имало пукање и повредени се неколку лица.

Според првичните информации од локалните медиуми има неколку повредени, но не е познат нивниот број ниту сериозноста на повредите.

Според „СНН“ полицијата го фатила напаѓачот, но не е официјално дали е застрелан или уапсен.

Полицијата го потврдила вооруѓениот напад и наскоро се очекуваат повеќе детали.

 

 

 

 

07.12.2017 - 17:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа