Пукање во скопско: Завршил со повреди од залутан куршум

Залутан куршум му нанел повреда на маж од Арачиново.

21-годишниот В.С. од селото Арачиново-скопско пријавил дека истиот ден околу 21 часот и 30 минути во двор од залутан проектил од огнено оружје му била нанесена телесна повреда на 47-годишниот З.С.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.08.2019 - 15:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега