Пукање во Скопје: Искршено стакло од автомобил

 Во Секторот за внатрешни работи Скопје вчера во 23:50 часот, 41-годишниот Б.А.од Скопје пријавил дека, додека бил во неговиот дом, слушнал два истрели. Кога излегол надвор забележал дека на неговото возило „Џип“ со скопски регистерски таблици било скршено задното ветробранско стакло.

 Повредени лица нема. Пронајдени биле два фрагменти од проектил. 

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

 

 

 

 

15.09.2018 - 14:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега