Пукање во Сарај: Полицијата приведе едно лице

По пукање од огнено оружје во Сарај бил приведен 52- годишен маж.

- Вчера во Полициското одделение Сарај бил приведен и задржан Ш.С.(52) од село Бојане, скопско, поради тоа што околу 11.45 часот со огнено оружје пукал кон Р.Н.(36) од с.Бојане, но не го повредил- соопштува полицијата.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.09.2019 - 15:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега