Пукање во кафетерија во Скопје

Вчера во 22:35 часот во СВР Скопје, Ф.Б. од Скопје пријавил дека пред кафетерија на ул.„Македонско Косовска Бригада“ во Скопје неколку лица испукале неколку куршуми, информира МВР.

Повредени лица нема, а нема ни материјална штета.

Увид извршила екипа од СВР Скопје. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.07.2019 - 17:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега