Пукање утринава во Тетово

Околу 04.40 часот вo Секторот за внатрешни работи Тетово било пријавено дека на семејна веселба во двор од куќа на улица „ЈНА“ во Гостивар имало пукање со огнено оружје.

Полициски службеници излегле на местото и од слобода го лишиле 35-годишниот Д.Ј. од Гостивар, за кого постои сомнение дека пукал и од него било одземено оружјето и пет куршуми.

Д.Ј. бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.  

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.05.2019 - 15:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега