Пукале со автоматско оружје - вооружена пресметка во Бутел попладнево

Вооружена пресметка се случила попладнево во скопската населба Бутел, информира МВР.
-Во 17:47 час. О.И. пријавил дека на ул. „Христијан Тодоровски Карпош „новиот дел после подвозникот од десната страна ,од 2 ПМВ едното Фолксваген Пајтон сива боја и ПМВ Ауди 4 црна боја, во правец на О.И. од страна на неколку лица било пукано со автоматско оружје но никој не бил повреден ,(пријавителот посочи дека препознал дел од напаѓачите). Се работи на расчистување на случајот - соопшти полицијата.
 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.05.2020 - 19:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега