Пука сонце па попладне голема промена - Температурите од рано наутро низ Македонија

Променливо и посвежо време со дожд кој некаде ќе биде пороен, најавува УХМР за денеска и деновите од викендот.

И денеска и во сабота во попладневните часови ќе има појава на локален дожд. Нов влажен бран со пообилни врнежи од дожд се очекува во сабота во текот на ноќта и во недела.

Минималните дневни температури ќе бидат меѓу 9 и 19, а масималните ќе достигнат до 32 степена.

Ова е моменталната состојба низ Македонија.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.07.2019 - 08:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега