Прво се судриле со автомобилите, па се степале - инцидент во Скопје

 

Министерството за внатрешни работи соопшти дека по случена сообраќајна несреќа вчера во Скопје избила и тепачка.

- Синоќа во 00:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Христијан Тодоровски Карпош“, по претходно случена сообраќајна незгода, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.К.(27) и М.М.(22), двајцата од Скопје, по што од страна на полициски службеници лицата биле лишени од слобода. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот - соопшти МВР.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.02.2020 - 17:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега