Први зборови на сопругата на Шаулиќ по несреќата: „Чувствував дека нешто ќе се случи“

Семејството е во шок и неверување по трагичната смрт на Шабан Шаулиќ во тешката сообраќајна несреќа во Германија.

По тажните вести во домот на Шаулиќ започнаа да доаѓаат членовите на поширокото семејство, неговите колеги и пријатели.

Вчера веднаш за Германија заминаа неговиот син и ќерка, сега во домот на Шаулиќ е неговата сопруга.

Гога Шаулиќ уплакана, бледа и облечена во црно рекла дека имала пречуство дека нешто лоѓо ќе се случи.

„Што да ви кажам, плачам од вчера.Ви благодарам на сочуството, но не можам да поверувам што се случи, го нема веќе...!“рекла таа за српски Курир.

„Ми ѕвонев неколку пати во неделата, како да имав чувство дека нешто ќе се случи.Не можам да зборувам сега“ рекла Гоца 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.02.2019 - 13:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега