Првата жена на Легија на свадба кај Аркан и Цеца- вистински бисер

 

Не е никаква тајна дека Жељко Ражнатовиќ Аркан и Милорад Улемек Легија биле добри пријатели. Со самото тоа не е ништо чудно што на неговата свадба бил присутна и првата сопруга на Легија, Маја Луковиќ. На свадбата на Маја и Легија, Аркан бил кум.

Легија и новинарката Маја Луковиќ се развеле непосредно пред раѓањето на нивната ќерка Николија. Маја во 1998 година се вратила кај своите родители во Торното, каде што се поодила, а Милорад Улемек, кој тогаш уште не бил разведен, почнал да живее со Александра Ивановиќ, неговата актуелна сопруга, со која има 3 ќерки. Маја на својата ќерка Николија не и зборувала многу за Легија, а таа првпат го запознала својот татко кога имала 9 години.

 

 

 

19.05.2017 - 22:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа