Првата дама на Македонија елегантна на конференцијата за жени

Првата дама Елизабета Ѓоргиевска се вклучи во хуманитарна акција организирана од Амбасадата на САД и Црвениот крст на град Скопје.

Сопругата на претседателот на државата, Стево Пендаровски, донираше хуманитарни пакети за помош на нашите сограѓани кои во пресрет на зимските денови имаат потреба од помош. За овој настан таа одбра црвена модна комбинација, која го привлече вниманието на сите присутни.

Погледете дел од атмосферата.

 

 

 

15.09.2021 - 15:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега