Прва жртва на земјотресот во Калифорнија - маж пронајден под својот џип 15 километри од епицентарот

Од последици од земјотресот во јужна Калифорнија загина еден маж во соседна Невада.

Земјотресот со јачина од степени кој во четвртокот вечерта го погоди Риџестер се почувствува далеку, а потоа следуваа уште потреси.

54-годишен маж беше пронајден синоќа под својот џип, околу 15 километри недалеку од епицентарот на потресот.

Тој последен пат бил виден на локалната бензинска станица ден пред земјотресот.

Надлежните веруваат дека џипот за време на потресот очигледно паднал од дизалица врз мажот кој го поправал и го усмртил.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.07.2019 - 10:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега