Прв потврден случај на коронавирус во Романија

Во Романија денеска е регистриран првиот случај на коронавирус кај маж од јужниот округ Горж, соопшти министерот за здравство на таа држава.

-Мажот бил во директен контакт со италијански државјани кои патувале во Романија во текот на овој месец, истакна министерот.

Неговата здравствена состојба е добра и тој ќе биде пренесен во болница во Букурешт.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.02.2020 - 23:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега