Проверете каде ќе нема вода

 

 

Без вода утре од 09:00 часот до санирање на дефект ќе бидат корисниците од улиците „Вера Јоциќ“, „Иван Козаров“, „Ѓорѓи Димитров“, „Емил Зола“ и дел од улица „Борис Трајковски“ од број 1 до број 29, во општина Кисела Вода.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот е поради уличен дефект од Ф 200 мм и изведување на водоводен приклучок од Ф 200 мм на улица „Христо Татарчев“ бб, кај новиот кружен тек во населба Кисела Вода. 

 

 

 

12.06.2017 - 16:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа