Проверено функционира: Вака ќе знаете дали некој се уклучувал на вашиот Фејсбук профил

 

За оние кои често се прашуваат дали некој им чепка о Фејсбук профилот постои едно решение за доаѓање до одговор.

Сѐ што треба да сторите е да на отворите опцијата Security, а потоа You're Logged In и така ќе дознаете на која ИП адреса сте во моментов логирани.

Доколку сте забележале дека на листата се наоѓа град кој сигурно не сте го посетиле и  од тој град не сте се уклучувале на Фејсбук, тогаш најдобра опција е промена на достапните податоци. Нова лозинка ќе го реши вашиот проблем. Бидете внимателни во секој случај.

 

 

 

02.10.2017 - 11:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа