Протест против Законот за јазиците пред Влада

 

Денеска пред Владата на Р.М. се одржа протест против усвојување на Законот за употреба на јазиците, кој беше донесен на 15. март во Собранието.

Околу 50-на луѓе се собраа да го искажат својот револт против овој закон и му порачаат на претседателот Иванов да не го потпишува указот.

 

 

 

18.03.2018 - 12:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа