Протест пред Владата против францускиот предлог

Група граѓани вечерва самостојно  на социјалните мрежи се организираа во 19 часот да излезат пред Владата и да кажат дека се против францускиот предлог.

 

Според нив во никој случај Македонија не треба да го прифати овој предлог од Франција.

 

22.06.2022 - 19:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега