Протест пред Универзална: Реконструкција, а не уривање

Реконструкција, а не уривање на Универзалната сала.

Ова е апелот кој демонстрантите на вечерашниот собир пред го испратија до властите.

Повод за собирот е конкурсот за идејно решение за парк со летна сцена кој според замислите на градските власти би требал да никне на местото на Универзална сала.

Поддршка на иницијативата дадоа голем број музички и естрадни уметници, актери, организатори, промотери и менаџери.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.08.2020 - 21:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега