Протест пред македонското Собрание

Пред Собранието се протестира и денеска. „Македонија блокира“ и партијата „Единствена Македонија“ излегоа и на студот.

На протестот се приклучи и лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пренесе 24вести.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.01.2019 - 13:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега