Пронајдено 15-годишното девојче од СОС детското село кое исчезна

Петнаесетгодишно девојче, штитеничка на СОС Детско Село, синоќа избегала во непознат правец.

-Вчера во 03.45 часот во Полициската станица Гази Баба, М.М. (52) од Св.Николе (старател) пријавила дека на претходниот ден во 19.45 часот од СОС Детско Село во непознат правец заминало 15-годишно девојче.

 

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, информираат од МВР.

 

 

 

12.08.2018 - 12:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега