Пронајдени три неексплодирани гранати во прилепско

Вчера во Полициската станица Прилеп било пријавено од А.К. од с.Канатларци дека биле пронајдени три неексплодирани гранати од 105 мм.

Истите најверојатно датираат од Првата светска војна.

Полициски службеници излегле на местото, а гранатите се безбедно подигнати од Дирекцијата за заштита и спасување.

15.05.2022 - 16:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега